v

Rodzaje pielęgnacji w pralni dywanów w Białymstoku

Pralnia dywanów przede wszystkim zajmuje się wszelkiego rodzaju tekstylnymi ozdobami podłogowymi. Należą więc do tej kategorii również wykładziny czy chodniki. Bardzo często jednak świadczone są usługi dodatkowe, także poza domem lub firmą Klienta. Dotyczy to na przykład wypoczynków, łóżek i foteli w domu, ale też m.in. tapicerki samochodowej. W związku z tym, muszą też być przygotowane na różnego typu mycie wielu odmiennych materiałów.

5 metod czyszczenia wykładzin, tapicerki i obszyć

Fakt stosowania różnego typu materiałów w produkcji dywanów, wykładzin, tapicerki samochodowej i obszyć mebli wypoczynkowych, nakłada na pralnię dywanów potrzebę do operowania wszystkimi dostępnymi technikami mycia. Istotna jest również struktura materiału, jego grubość oraz rodzaj powierzchni i m.in. to, czy można go umyć od spodu. Wszystkie te czynniki brane są pod uwagę przed wyborem techniki mycia i środków czyszczących.

W przypadku technik, które chcieliśmy tu wymienić, wyróżnia się:

  1. Szamponowanie – popularna i skuteczna metoda prania. Na dywan nałożona zostaje warstwa szamponu, który rozpuszcza i wchłania wszystkie zabrudzenia. Następnie dokładnie odkurza się powierzchnię ściągając z niej zabrudzoną wodę.
  2. Bonnetowanie – wykorzystuje wolnoobrotowe maszyny czyszczące. Istotne w tej technice jest nieprzemaczanie pranych materiałów, dlatego bonnetowanie znajduje szczególne zastosowanie w praniu tapicerki samochodowej, ale też w obiektach użytkowych, biurach czy hotelach. Myta powierzchnia szybko schnie i w krótkim czasie jest przystosowana do ponownego użytkowania.
  3. Pranie na sucho – odbywające się bez specjalistycznego sprzętu. Cechuje je szybkość pracy oraz łatwość wykonania przez wzgląd na to, iż aplikacja suchych preparatów nie zabiera wiele czasu. Szczególnie dobrze sprawdza się w usuwaniu plam. W celu usunięcia środków czyszczących używa się odkurzacza.
  4. Ekstrakcję – dobrze znana metoda prania na mokro. Wymaga zastosowania specjalnego odkurzacza piorącego, który pod ciśnieniem aplikuje ciepłą wodę ze środkami czyszczącymi; woda ta po krótkiej chwili od nałożenia jest ściągana.
  5. Metodę „na wskroś” – stosowana jedynie przez profesjonalistów. Wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu, m.in. szorowarek czy mechanicznych trzepaczek. Zazwyczaj usługi tego typu zamawiane są przez instytucje, np. hotele. Metoda polega na jednoczesnym aplikowaniu na powierzchnię materiału wody, proszków lub żeli czyszczących i jego płukaniu oraz odwirowaniu.

Czym jeszcze wyróżnia się funkcjonowanie profesjonalnej pralni dywanów?

Profesjonalna pralnia dywanów

Do prania dywanów i innych miękkich powierzchni użytkowych nie trzeba nikogo przekonywać. Wiedza o niewidocznych mikroorganizmach, jak roztocza i wszelkie drobnoustroje jest powszechna. Nie każdy jednak wie, iż pranie dywanów zaleca się przeprowadzać co tydzień lub dwa tygodnie.

W przypadku czyszczenia plam Klienci zazwyczaj działają samodzielnie, a fachowców wzywają dopiero wtedy, gdy domowe możliwości usunięcia plamy już się wyczerpały. W tych i innych wypadkach, co wiemy z doświadczenia naszego zakładu w Białymstoku, wezwanie ekipy czyszczącej następuję nieraz późno, lecz i wtedy innowacyjne preparaty oraz metody radzą sobie z usuwaniem zabrudzeń. Warto też wspomnieć, że poza samym myciem można jeszcze zamówić dodatkowe usługi. Należą do nich m.in.:

  • ozonowanie – usuwające wszystkie mikroorganizmy i nieprzyjemne zapachy,
  • impregnowanie – wydłużające okres pozostawania runa w czystości,
  • a czasami przycinanie oraz obszywanie dywanów i wykładzin (w tym naprawy tapicerki).

Niejedna pralnia dywanów stara się świadczyć usługi kompleksowe i Klient, jak widać, może liczyć na rozwiązanie każdego problemu.

Dane kontaktowe

Czysty DOM
ul. gen. J. Hallera 6
15-814 Białystok

tel. +48 509 738 430
e-mail. biuro@praniedywanubialystok.pl

Menu