Pralnia dywanów – w jaki sposób wybrać najlepszego usługodawcę?

Istnieje wiele domowych sposobów, które skutecznie eliminują zabrudzenia dywanów. Ponadto, sklepowe półki uginają się pod ciężarem nowoczesnych detergentów, które są owocami pracy naukowców. Wiele osób nie ma jednak czasu lub chęci na samodzielne czyszczenie dywanów. W takich przypadkach, alternatywą jest skorzystanie z usług profesjonalnych punktów, jak pralnia dywanów. W jaki sposób wybrać najbardziej odpowiedniego usługodawcę? Które kwestie koniecznie należy mieć na uwadze?

Jakie usługi ofercie powinna proponować skuteczna pralnia dywanów?

Dobrze, jeśli pralnia dywanów proponuje swoim klientom możliwość przetransportowania dywanu z ich domu do punktu obsługi. Jest to szczególnie przydatne w przypadku osób, które dysponują ich dużą ilością lub posiadają dywany o większych rozmiarach i nie są w stanie samodzielnie ich przewieźć. Najczęściej, podobna usługa jest oferowana za darmo na terenie konkretnego miasta lub dzielnicy. Dużym zainteresowaniem klientów cieszy się dodatkowo pranie dywanów i wykładzin na miejscu, w domu klienta. Ponadto, pralnia dywanów koniecznie powinna je bardzo dokładnie wytrzepać przed rozpoczęciem kolejnych etapów czyszczenia. Idealnie, jeśli dysponuje zaawansowaną maszyną, która eliminuje wszystkie, nawet najdrobniejsze zabrudzenia. Po zakończeniu trzepania dywanu, wskazane jest jego odkurzenie.

Prapralnia dywanów to wygodne rozwiązanielnia dywanów musi dysponować wirówką. Dlaczego to urządzenie ma tak duże znaczenie? Wirówka przyspiesza wysychanie dywanu oraz eliminuje nadmierną ilość wody. Dzięki temu, dywan nie będzie się niszczył i nie stanie się siedliskiem dla pleśni czy innymi mikroorganizmów, które preferują wilgotne środowisko. Przed opuszczeniem pralni, dywan powinien zostać wysuszony, zwłaszcza w swojej spodniej warstwie. Zbyt mokry może negatywnie oddziaływać na panele podłogowe lub parkiet, powodując ich nieestetyczne wypaczenie. Co więcej, będzie on źródłem przykrych zapachów.

Detergenty, które stosuje pralnia dywanów

Priorytetowe znaczenie ma rodzaj detergentów stosowanych w punktach usługowych. Powinna je cechować wysoka jakość oraz bezpieczeństwo dla materiałów, z których został wyprodukowany dywan. Ponadto, dobrze jeśli pralnia posługuje się preparatami przyjaznymi dla alergików, ponieważ wówczas dywan staje się dla nich o wiele bezpieczniejszym elementem wystroju. Profesjonalne środki bowiem skutecznie wpływają na żywotność roztoczy oraz obecność ich odchodów. Poszukując najlepszej pralni dywanów koniecznie należy spytać o markę produktów, która jest przez nią używana.

Profesjonalne pranie dywanów gwarantuje komfort oraz błyskawiczną realizację usług. Koniecznie trzeba jednak pamiętać, by:

  • pralnia dywanów stosowała najlepsze detergenty, bezpieczne dla ludzi
  • wybierać usługodawcę, który wykupił ubezpieczenie OC, gwarantujące otrzymanie odszkodowania w razie zniszczenia dywanu
  • punkt dysponował nowoczesnym parkiem maszynowym, umożliwiającym wysuszenie i odwirowanie dywanu
  • pralnia dywanów oferowała szeroki zakres usług, w tym ozonowanie dywanów bądź eliminowanie uciążliwych zapachów

Dane kontaktowe

Czysty DOM
ul. gen. J. Hallera 6
15-814 Białystok

tel. +48 509 738 430
e-mail. biuro@praniedywanubialystok.pl

Menu