Sprzątanie mieszkań – jak robić to profesjonalnie?

Sprzątanie mieszkań wydaje się czynnością dość prostą. Wystarczy odkurzyć, umyć okna, wyprać dywany itp. Nic bardziej mylnego. Wszystkie z wymienionych czynności, jeżeli nie zrobi się ich w odpowiedni sposób, mogą pogorszyć stan mieszkania. Dowiedz się, jak robić to zawodowo.

Sprzątanie mieszkań powinno odbywać się według określonych zasad

Sprzątanie mieszkania może odbywać się na dwa sposoby: można robić to wyłącznie w wyznaczonym do tego dniu lub codziennie, lecz po trochu – najważniejsze by sprzątać regularnie i trzymać się wyznaczonej metody. Zaletą sprzątania stopniowego jest to, że pozwala mieszkaniu błyszczeć na co dzień. Ponadto ułatwia wyrobienie nawyku, dzięki któremu znacznie łatwiej zmotywować się np. do mycia okien. Z kolei sprzątanie raz na tydzień ma tę zaletę, że ma się na nie więcej siły i jednorazowo można zmyć większą ilość powierzchni.

Istnieje kilka zasad efektywnego sprzątania mieszkania w kwestii samego ścierania kurzu:

  •  kurz warto ścierać ściereczką z mikrofibry,
  •  należy zetrzeć go przed myciem podłóg i odkurzaniem,
  •  ścieranie warto rozpocząć od wyższych powierzchni, np. szafek i półek, aby nie opadał.

Czyszczenie dywanów to ostatnia z czynności, którą należy wykonać. Jeżeli zależy nam na wysokiej jakości sprzątania, warto zlecić do zadanie profesjonalnej ekipie zajmującej się sprzątaniem domów. Dzięki temu uniknie się ewentualnych zniszczeń, o które nie trudno, gdy posiada się dywan np. bawełniany, wymagający specjalnego traktowania.

Sprzątanie mieszkania tuż po remoncie w Białymstoku

Wszelkie zadania remontowe, takie jak malowanie, tynkowanie i szlifowanie, potrafią mocno zanieczyścić dom czy mieszkanie. W efekcie meble oraz pozostałe przedmioty codziennego użytku mogą pokryć się gęstą warstwą brudu i kurzu. Wówczas usunięcie ich bywa problematyczne. Sprzątanie po remoncie należy więc rozpocząć od:

  •  odkurzenia na sucho, dzięki temu kurz nie zamieni się w błoto,
  •  usunięcie pozostałych nieczystości przy pomocy suchej szmatki i miękkiej szczotki.

Tu warto rozważyć skorzystanie z usług firmy zajmującej się profesjonalnym sprzątaniem domów i powierzchni biurowych. Dysponuje ona odkurzaczem przemysłowym, który znacznie lepiej radzi sobie z pyłem i kurzem niż zwyczajny odkurzacz domowy. Z pewnością ułatwi również dalszą konserwację podłóg.

Jeżeli podłoga zostanie już wyczyszczona z kurzu, można przystąpić do zmywania. Warto używać:

  •  chłonnych gąbek i szmatek, mogących zebrać dużą ilość brudu,
  •  dobrego jakościowo mopa, który znacznie usprawni zmywanie podłóg.

Sprzątanie mieszkania po remoncie to zajęcie wymagające nie tylko wiedzy, ale i dużej siły fizycznej. Warto skorzystać z pomocy profesjonalistów takich jak Czysty Dom, dzięki czemu dom szybciej stanie się miejscem, w którym można spokojnie mieszkać i odpoczywać.

0