Dlaczego warto korzystać z usług porządkowych?

Profesjonalne usługi porządkowe z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Do firm outsourcingowych przekonują się coraz częściej małe przedsiębiorstwa, które widzą w tym nie tylko wysoką jakość sprzątania, ale też możliwość zaoszczędzenia pieniędzy. Dowiedz się dlaczego.

Usługi porządkowe z zewnątrz zapewniają wiele korzyści

Etatowi sprzątający, mimo iż wciąż są zatrudniani w różnych instytucjach, są coraz częściej wypierani przez firmy świadczące usługi porządkowe. Wielu przedsiębiorców zauważyło, że korzystanie z usług firm outsourcingowych jest dla nich konkretnym źródłem oszczędności. W odróżnieniu od etatowego pracownika takiemu przedsiębiorstwu nie trzeba zapewniać umowy o pracę, wiążącej się z dużymi kosztami wynikającymi z niezaplanowanej choroby czy obowiązkowego urlopu. Ponadto, etatowy pracownik nie zawsze ma tyle samo wiedzy i przede wszystkim sprzętu, co firma świadcząca usługi sprzątania. Takie przedsiębiorstwa dysponują nierzadko:

  • odkurzaczami ekstrakcyjnymi,
  • szorowarkami,
  • mopami parowymi,
  • profesjonalnymi środkami czystości.

Co więcej, osoba zatrudniająca firmę sprzątającą ma pewność, że przyjedzie ona na czas, wykona powierzone zadania, a na koniec za swoją usługę wystawi rachunek, który i tak będzie niższy niż pensja etatowego pracownika zajmującego się m.in. myciem okien i pozostałych standardowych czynności porządkowych.

Firma świadcząca usługi porządkowe powinna dbać o klienta

Podczas wybierania firmy zajmującej się sprzątaniem biur, warto wziąć pod uwagę wiele czynników. Jednak w pierwszej kolejności powinno się zwrócić uwagę na jej stosunek wobec klienta. Im lepsza firma, tym bardziej dba o klienta i szanuje go. Profesjonalna firma taka jak Czysty Dom z szacunkiem podchodzi zarówno do niewielkiego przedsiębiorcy, u którego myje okna, jak i do dużej korporacji, w której wykonuje gruntowne pranie.

Jednak życzliwy stosunek do klienta to nie wszystko. Firma musi być przede wszystkim skuteczna i umieć się dostosować do każdej branży, czyli do różnych przestrzeni, różnej liczby pracowników, pracy w dzień i w nocy. Firma świadcząca usługi porządkowe powinna także wiedzieć jaki sprzęt i środki czyszczące zastosować w danej sytuacji. Inaczej przecież pracuje się na placu budowy, inaczej w dużym sklepie spożywczym, a jeszcze inaczej w banku.

Każdy, kto zastanawia się nad skorzystaniem np. z mycia podłóg przez firmę zewnętrzną, powinien zapytać jej managera np. o ubezpieczenie OC – to będzie gwarancja, gdyby w trakcie sprzątania doszło do awarii z winy sprzątających. Warto pamiętać, że takie ubezpieczenie mają tylko profesjonaliści świadczący usługi porządkowe.

0