Ekologiczne sprzątanie dywanów

Czysty dywan to jedna z najważniejszych wizytówek każdego mieszkania. Na rynku dostępny jest bardzo szeroki asortyment preparatów przeznaczonych do usuwania najbardziej problematycznych zabrudzeń. Warto jednak zastanowić się nad zastosowaniem sposób ekologicznych, które mogą okazać się niezwykle skuteczne.

Sprzątanie dywanów – które produkty sprawdzają się najlepiej?

Nasze mamy i babcie doskonale wiedziały, że czysty dywan pomoże utrzymać zwyczajna soda oczyszczona. Jej największymi zaletami jest łatwa dostępność, sodę można bowiem kupić w każdym sklepie spożywczym oraz cena, która najczęściej oscyluje w granicach 4 złotych za kilogram. Soda to uniwersalny środek, który świetnie eliminuje plamy z krwi lub wina. Ponadto, z powodzeniem może zastąpić specjalistyczne proszki do czyszczenia dywanów. Wystarczy posypać go sodą, następnie wetrzeć ją we włosie i pozostawić na całą noc. Po odkurzeniu, dywan będzie wyglądał jak nowy. Sprzątanie dywanów ułatwi także mieszanka soli i wody, która z powodzeniem usuwa problematyczne plamy, niezależnie od ich charakteru. Plamy, które na dywanie zalegają przez dłuższy czas wymagają jednak zmasowanego ataku mieszanki ciepłej wody, octu oraz proszku do pieczenia. Najczęściej stosowane są proporcje: 2 łyżki proszku przeznaczonego do pieczenia, litr wody, 3 łyżki octu. Jeśli na dywanie pojawią się plamy z tłuszczu, wystarczy zasypać je mąką kukurydzianą lub talkiem. Produkty te bowiem znakomicie wchłaniają jego nadmiar.

Sprzątanie dywanów a zastosowanie śniegu i kiszonej kapusty

W czasie zimy, dywan można z powodzeniem wyczyścić poprzez zastosowanie śniegu. Wystarczy ułożyć na nim włosie dywanu i energicznie do wytrzepać. Jeśli dywan stracił swój dawny koloryt, sięgnij po kiszoną kapustę. Wydaje się nieprawdopodobne? Ten polski specjał znakomicie odświeża barwy. Kapustę należy równomiernie nałożyć na dywan, pozostawić na chwilę, a następnie usunąć. Opcjonalnie, kiszoną kapustę znakomicie w tej roli zastąpi świeża trawa. Sprzątanie dywanów nie wymaga więc stosowania zaawansowanych, często bardzo drogich, preparatów. Składników czyszczących można poszukać we własnej kuchni. Sposoby „babuni” często okazują się być najlepszym rozwiązaniem

sprzątanie białystokEkologiczne sprzątanie dywanów cieszy się obecnie ogromnym zainteresowaniem. Warto rozważyć takie rozwiązanie zwłaszcza jeśli jest się rodzicem, a pociechy chętnie bawią się czy raczkują na podłogach. Ponadto, należy zaznaczyć, że zastosowanie ekologicznych produktów jest bardzo tanie. Przygotowanie zdecydowanej większości domowych środków czyszczących to koszt kilku złotych, a ingrediencje są powszechnie dostępne. Jakie są najważniejsze zalecenia czyszczenia dywanów w zgodzie z naturą?

  • koniecznie należy stosować bezpieczne produkty takie jak soda, ocet, sól czy proszek do pieczenia
  • sprzątanie dywanów zimą może zostać wykonane z zastosowaniem śniegu
  • korzystając z usług profesjonalnych firm, oferujących sprzątanie dywanów, warto sprawić jakie detergenty zostaną wykorzystane do wykonania usługi
0