Profesjonalna firma sprzątająca – co to znaczy

Czyste środowisko pracy ma ogromny wpływ na wizerunek firmy. A im lepszy wizerunek firmy, tym większe zaufanie wśród Klientów. Z tego powodu każde przedsiębiorstwo powinno obsługiwać profesjonalna firma sprzątająca. Na czym jednak ma polegać jej profesjonalizm?

Tylko wykwalifikowana firma sprzątająca gwarantuje wysoką jakość usług

Podczas przeglądania ofert różnych firm sprzątających, warto najpierw zwrócić uwagę, czy dane przedsiębiorstwo ma ubezpieczenie. To niezwykle istotne zarówno, gdy pracuje się jako manager lokalu, jak i prowadzi własną działalność. Wówczas można być pewnym, że w razie uszkodzenia sprzętu w trakcie sprzątania przez firmę porządkową, to ona poniesie odpowiedzialność.
Przed podpisaniem umowy trzeba zwrócić uwagę na zakres usług świadczonych przez firmę. Warto wiedzieć, co jest wliczone w koszt usługi i jakim sprzętem dysponuje. Tu również warto pamiętać, by nie wybierać tej firmy sprzątającej, która oferuje najniższą stawkę. Mimo iż umiejętność oszczędzania ceni się w każdej branży, to nie warto być przesadnie oszczędnym – grunt to wybrać ekipę oferującą optymalny stosunek ceny do jakości.

Usługi sprzątania to czynności specjalistyczne, dlatego też profesjonalna firma stale podnosi kwalifikacje swoich pracowników. W tej branży z roku na rok następuje wiele zmian, gdyż wciąż pojawiają się nowe środki czystości i sprzęt czyszczący, chociażby do mycia podłóg. Profesjonalna firma wie, jakich narzędzi używać, gdyż innych środków używa się do czyszczenia biura, innych do czyszczenia domów, a jeszcze innych do mycia okien.

Profesjonalna przedsiębiorstwo zajmujące się konserwacją powierzchni:

  •  może pochwalić się certyfikatami, np. wydanymi przez Polską Izbę Gospodarczą,
  •  sprawnie komunikuje się z Klientem,
  •  jest sprawne logistycznie.

Pracownik firmy sprzątającej to profesjonalista

Czasy, w których pracownicy firm sprzątających posiadali wyłącznie podstawowy sprzęt, minęły bezpowrotnie. Dziś w tej branży nierzadko zatrudniani są profesjonaliści. Takie osoby wiedzą nie tylko jak prać tapicerkę meblową, wiedzą również, jak kulturalnie zachować się w miejscu pracy. A oznacza to, że mają nie tylko odpowiednie narzędzia pracy, ubrania na zmianę, ale również maniery. Taki pracownik nie wtrąca się prywatne sprawy Klienta i jest uprzejmy.

Dodatkowo, pracownik potrafi świetnie zorganizować swój czas pracy. Dzięki temu może sprawnie i dokładnie posprzątać dom lub lokal przed otwarciem. Cechuje go również dyskrecja i przede wszystkim uczciwość oraz dobra kondycja fizyczna. Praca ta wymaga nieustannego używania siły do schylania się i naciągania. Ważny jest także dobry stan zdrowia. Osoba sprzątająca nie może być np. alergikiem, gdyż będzie nieustannie narażony na kontakt ze środkami chemicznymi.

Firmy sprzątające to dziś poważne przedsiębiorstwa. Ich pracownicy muszą spełniać te same standardy, co pracownicy innych firm usługowych. Aby wybrać tę najlepszą, trzeba zaufać nie tylko oferowanym możliwościom, ale i własnej intuicji.

 

0