v

Skuteczne czyszczenie dywanów w domu alergika

Spis treści


Alergie niestety potrafią skutecznie utrudnić codzienne funkcjonowanie. Szereg kłopotliwych dolegliwości, takich jak katar czy łzawienie oczu sprawia, że alergicy muszą uważać na źródła dręczących ich alergii i przyjmować odpowiednie lekarstwa. Osoby uczulone na kurz często rezygnują z dywanów, przeświadczone że w ten sposób zminimalizują problem. Nie ma jednak takiej potrzeby, o ile alergik zadba o skuteczne czyszczenie dywanów.

Czyszczenie dywanów jaki odkurzacz jest najlepszy?

firma porządkowaPodstawowe znaczenie ma zakup nowoczesnego odkurzacza, który usunie kurz na tyle szybko, że jego drobinki nie będą wzbijały się w powietrze. Specjaliści zalecają przede wszystkim urządzenia posiadające wysokiej jakości filtry antybakteryjne. Ponadto, znakomicie sprawdzają się także odkurzacze wyposażone w filtry elektrostatyczne. Dlaczego? Głównie ze względu na fakt, że skutecznie likwidują roztocza, bardzo niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia. Niestety, nie ma jednego skutecznego sposobu na całkowite pozbycie się roztoczy, ponieważ są one niezwykle wytrzymałe i cechuje je bardzo szybkie tempo wzrostu. Można jednak efektywnie zminimalizować ich liczbę poprzez codzienne czyszczenie dywanów odkurzaczem. Współcześnie, odkurzacze wypuszczane na rynek posiadają filtry HEPA. Trzeba mimo to pamiętać, że obecnych jest kilka klas tego rodzaju filtrów i alergicy bezwzględnie powinni wybierać filtry zaliczające się do klasy 13 wzwyż. Ponadto, kupowany odkurzacz koniecznie powinien posiadać odpowiednie certyfikaty, świadczące o tym, że został on stworzony z myślą o alergikach.

Czyszczenie dywanów przez profesjonalistów

Temperatura niezbędna do zabicia chorobotwórczych roztoczy oscyluje w granicach powyżej 60 stopni Celsjusza. Samodzielne czyszczenie dywanów uniemożliwia jej zastosowanie, ponieważ ich powierzchnia mogłaby ulec zniszczeniu. Alternatywą jest skorzystanie z usług doświadczonych firm, dysponujących zaawansowanym sprzętem. Dodatkowo, firmy sprzątające oferują bezpieczne detergenty, które likwidują roztocza. Najczęściej, usługa czyszczenia dywanów w domach alergików obejmuje ich pranie i spryskiwanie specjalistycznym środkiem. Należy pamiętać, by dywan prać regularnie, optymalnie raz na 3 miesiące, ponieważ wówczas nie dopuści się do nadmiernego namnożenia roztoczy.

 

Podsumowując – alergicy nie muszą automatycznie pozbywać się z domu wszystkich dywanów. Wręcz przeciwnie, prawidłowe czyszczenie może zniwelować dokuczliwy problem i pozwala cieszyć się tą dekoracją. Koniecznie należy pamiętać, by:

  • czyszczenie dywanów przeprowadzać możliwie jak najczęściej, co więcej – dywan powinien być codziennie odkurzany
  • podczas czyszczenia stosować detergenty przyjazne dla alergików oraz przystosowane do ich potrzeb odkurzacze, najlepiej posiadające filtry elektrostatyczne i antybakteryjne
  • korzystać z usług profesjonalnych firm sprzątających oferujących czyszczenie dywanów
  • czasie zimy dywan regularnie wietrzyć, ponieważ roztocza nie są odporne na działanie mrozów i w kontakcie z niskimi temperaturami szybko umierają

warto przeczytać: Czyszczenie dywanów – jaki odkurzacz warto kupić?


Najpopularniejsze pytania i odpowiedzi

Jak często należy czyścić dywany w domu alergika?

Aby minimalizować obecność roztoczy i alergenów, zaleca się regularne czyszczenie dywanów, optymalnie raz na 3 miesiące, oraz codzienne odkurzanie.

Jaki odkurzacz jest najlepszy do czyszczenia dywanów dla alergików?

Alergicy powinni wybierać odkurzacze z filtrem HEPA klasy 13 lub wyższej, posiadające certyfikaty potwierdzające ich skuteczność w eliminowaniu alergenów.

Czy profesjonalne czyszczenie dywanów jest skuteczne dla alergików?

Tak, profesjonalne firmy dysponują zaawansowanym sprzętem i bezpiecznymi detergentami, które skutecznie likwidują roztocza i są bezpieczne dla alergików.

Czy można samodzielnie usunąć wszystkie roztocza z dywanu?

Nie, całkowite usunięcie roztoczy jest niemożliwe, ale regularne czyszczenie i korzystanie z odpowiedniego sprzętu mogą znacząco zredukować ich liczbę.

Jakie środki czystości są bezpieczne dla alergików podczas czyszczenia dywanów?

Należy stosować detergenty przyjazne dla alergików, które nie zawierają silnych chemikaliów i zostały przetestowane pod kątem bezpieczeństwa dla osób z alergiami.

Dane kontaktowe

Czysty DOM
ul. gen. J. Hallera 6
15-814 Białystok

tel. +48 509 738 430
e-mail. biuro@praniedywanubialystok.pl

Menu