W jakich godzinach powinno się odbywać sprzątanie biurowców

Sprzątanie biurowców to zadanie, które powinno się wykonać umiejętnie, terminowo i bezpiecznie. Najlepiej radzą sobie z tym firmy zajmujące się profesjonalnym czyszczeniem powierzchni. Wiedzą one nie tylko jak należy sprzątać, ale też w jakich godzinach najlepiej to robić.

Sprzątanie biurowca ma miejsce w godzinach pracy lub tuż po nich

Obydwie możliwości mają swoje wady i zalety. Mycie podłóg i wykonywanie innych czynności w godzinach pracy biura jest wygodne dla ekipy sprzątającej oraz pracowników. Ten system staje coraz popularniejszy z roku na rok, a stosują go najczęściej duże korporacje. Dzięki temu, że sprzątający pojawiają się w ciągu dnia, całe biuro może funkcjonować sprawnie, jest zawsze wysprzątane, co przekłada się na lepsze samopoczucie pracowników.

Sprzątanie biur w godzinach pracy bywa bardzo potrzebne, a w szczególności, gdy pracuje w nim dużo osób. Dzięki temu pomieszczenia mogą być nieustannie czyste. Co więcej, w ciągu dnia do takich firmy przychodzą przecież partnerzy biznesowi, a wysprzątane, pachnące łazienki poprawiają komfort wszystkich, którzy korzystają z danej powierzchni i dodatkowo pozytywnie wpływają na wizerunek firmy.

Z kolei sprzątanie po godzinach pracy jest wygodne przede wszystkim dla ekipy sprzątającej biurowiec. Do jej zadań należy przecież czyszczenie dywanów oraz wykonywanie tych wszystkich czynności, które mogą hałasować, a przy okazji rozpraszać pracowników. Jednak sprzątanie po godzinach pracy biura ma swoje zalety:

  •  sprzątający mogą czuć się swobodnie,
  •  sprzątanie jest szybsze,
  •  komputery są wyłączone i niepowołane osoby nie mogą zobaczyć poufnych danych.

Warto więc rozważyć tę opcję, jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem sprzątania profesjonalistom.

Sprzątanie należy dokładnie zaplanować

Aby skutecznie wysprzątać przestrzeń biurową należy zacząć od ustalenia potrzeb. Warto tu określić, jakich usług oczekuje się od firmy sprzątającej. Dużą rolę odgrywać będzie rodzaj branży i wielkość budynku. W dużych biurowcach często należy wyprać tapicerkę meblową, czy dokładnie umyć okna. Oprócz określenia własnych potrzeb, należy też ustalić z podwykonawcą porządek pracy, aby dostosować je do rytmu pracy biura.

Jeżeli wstępny plan prac zostanie ustalony, można przejść do ustalania konkretnego terminu. Nie powinien być on uciążliwy dla sprzątających biura oraz jego pracowników. Z tego powodu warto wybrać ekipę dysponującą profesjonalnym sprzętem oraz elastyczną pod względem czas.

Sprzątanie powierzchni biurowej to zadanie, do wykonania którego potrzebny jest zespół odpowiednio przeszkolonych ludzi. Każdy z nich musi już wcześniej znać swoje obowiązki i czas, jaki ma na ich wykonanie. A to w efekcie zaowocuje solidnie wykonaną pracą i zadowoleniem obydwu stron i sprawi, że sprzątanie biurowca przyniesie oczekiwany rezultat.

0