10 zasad sprzątania obiektów firmowych

Oto 10 zasad, dzięki przestrzeganiu których, nasza ekipa tak efektywnie sprząta obiekty biurowe w Białymstoku.

Sprzątanie obiektów firmowych – sprawy formalne

  1. Umowa – z każdą firmą, która oddaje swój obiekt w nasze ręce podpisujemy umowę, która określa podstawowe i dodatkowe zadania naszej ekipy sprzątającej. To daje obu stronom poczucie pewności, że sprawy nie przybiorą niekorzystnego obrotu.
  2. Zakres usług sprzątania dopasowujemy do potrzeb obiektu – jesteśmy otwarci na wymagania naszych zleceniodawców, otwarcie mówimy o tym, co i na jakich zasadach jest dla nas wykonalne – a dla profesjonalistów takich jak my, wykonalne jest prawie wszystko.
  3. Weryfikowalność – efekty naszej pracy można dostrzec gołym okiem. Dzięki nam żadna zabłąkana pajęczyna nie zawstydzi Cię podczas spotkania z klientem.

Poznaj też Zalety współpracy z firmą sprzątającą biura.

Sprzątanie obiektów firmowych – aspekty merytoryczne

  1. sprzątanie biura odkurzanie wykładzinySzkolenia dla pracowników – nasi pracownicy wiedzą, co się dzieje w branży i jakie nowinki oferują poszczególni producenci. Zależy nam na tym, by potrafili wykorzystać wszystkie zalety preparatów, z którymi na co dzień pracują.
  2. Wybór sprzętu i detergentów – wybieramy to, co dobre, to znaczy: efektywne w czyszczeniu i bezpieczne dla osób, które mają później kontakt z czyszczoną powierzchnią. Nie dajemy się zwieść reklamom, sprawdzamy skuteczność i sięgamy po to, co daje nam wymierne efekty. Sami prowadzimy własny magazyn środków i sprzętów, więc nie będzie zajmował miejsca w pomieszczeniach czy szafkach biurowych.
  3. Grafiki pracy – organizujemy pracę tak, by jej harmonogram nie zakłócał działania pracowników obiektu firmowego, którym nam powierzono. W ten sposób unikamy przeszkadzania pracownikom naszych klientów.

Więcej o tych kwestiach we wpisie: Błędy, których nie popełniamy, sprzątając obiekty firmowe.

Sprzątanie obiektów firmowych – kwestie interpersonalne

  1. Selekcja pracowników – dbamy o to, by nasi pracownicy odznaczali się uczciwością i sumiennym podejściem do wykonywania obowiązków. Ich atutem jest doświadczenie. Ręczymy za ich referencje.
  2. Komunikacja z personelem – wiemy, że zajmowanie się dużymi obiektami firmowymi polega na pracy zespołowej, dlatego zależy nam na tym, by w zespole sprzątającym panowała przyjazna atmosfera. Kiedy wszyscy wiedzą, co mają robić i za co są odpowiedzialni, nie ma miejsca na problematycznie niedopowiedzenia powodujące rozdźwięk w ekipie. U nas pracujemy ramię w ramię.
  3. Kultura osobista – w niektórych obiektach firmowych personel sprzątający może mieć styczność z klientami firmy. Możesz być pewien, że nasze służbowe uniformy i życzliwe usposobienie zadziała na Twoją korzyść. Ponadto nasi pracownicy zachowują dyskrecję w pracy,

Przeczytaj też artykuł 5 cech dobrej firmy sprzątającej biurowce.

Reprezentatywne obiekty firmowe są zadbane

  1. Prestiż w przystępnej cenie – czyste, estetyczne biuro robi dobre wrażenie na klientach, dlatego warto, by sprzątaniem zajmowali się ci, którzy wiedzą, jak zadbać o biuro – od czystych podłóg po przyjemny zapach unoszący się w firmowych przestrzeniach. Outsourcing usług sprzątania firmowych obiektów, obniżający koszty, czyni tę usługę popularną wśród wielu białostockich firm i przedsiębiorstw.

Warto wiedzieć Jak w naszej praktyce wygląda sprzątanie biurowców.

Dzięki naszemu firmowemu blogowi dowiesz się, jak cały proces sprzątania przebiega w naszym wykonaniu oraz co podpowiadamy naszym klientom, by mogli wpłynąć na jego optymalizację (zobacz: Jak zorganizować sprzątanie biura? 4 podpowiedzi) – zapraszamy do lektury.

0