5 cech dobrej firmy sprzątającej biurowce

Sprzątanie jest procesem, który – by był efektywny, czyli dosłownie: żeby było widać jego efekty – musi być zaplanowany i dokładnie wykonany. Tu nie ma ani czasu, ani miejsca na przypadkowość – w końcu chodzi o porządek.

A im większą przestrzeń trzeba sprzątnąć – a biurowce należą do tych największych – tym większego zaangażowania potrzeba. Jak więc znaleźć firmę, która sprzątnie biuro w sposób satysfakcjonujący dla użytkowników tej przestrzeni? Wystarczy zwrócić uwagę na 5 rzeczy, by wiedzieć, czy mamy do czynienia ze specjalistami czy z mistyfikatorami – oto one.

1. Liczą się pracownicy

narzędzia do sprztania biurowcowZasoby ludzkie są podstawą branży sprzątającej. Oczywiście, rynek oferuje coraz to nowsze narzędzia i urządzenia, a także środki czyszczące.

Ale… urządzenia nie obsłużą się same, a i detergenty się same nie wybiorą i nie dobiorą.

To zespół sprzątający dany biurowiec zna jego specyfikę, najczęstsze zabrudzenia, miejsca, w których występują najintensywniej, a także przyzwyczajenia jego użytkowników.

Zatem personel firmy sprzątającej powinien odznaczać się:

  • orientacją w nowinkach rynkowych, co wiąże się z uczestniczeniem w szkoleniach podnoszących kwalifikacje;
  • motywacją, wynikającą z poczucia odpowiedzialności za powierzone zadania.

Praca wykwalifikowanych pracowników będzie się przekładała na firmowe standardy.

2. Cenią czas swój i klienta

W zasadzie to od ekipy sprzątającej zależy to, jak długo potrwa wykonanie usługi. Profesjonaliści swoje prace organizują tak, by czas przeznaczony na sprzątanie nie kolidował z czasem pracy osób zatrudnionych w firmach mieszczących się w sprzątanym biurowcu. Nie wszystko sprząta się od razu, ale najpierw sprząta się tam, gdzie się nikomu nie przeszkadza – taka dewiza optymalizuje pracę.

3. Dbają o środowisko

Na rynku dostępne są dziś rozmaite produkty przeznaczone do czyszczenia różnych powierzchni, powłok, różnych intensywności zabrudzeń. Możliwości ich wyboru też jest wiele – od renomy marki, przez ekonomię po ekologię.

W dobrych firmach zajmujących się sprzątaniem biur kryterium wyboru detergentów jest „przyjazność”, bo przyjazne dla środowiska środki są na ogół przyjazne także dla ludzi, którzy mają później kontakt z czyszczonymi powierzchniami. Inne chemikalia należy wybrać do sprzątania łazienek, inne w biurach, jeszcze inne na klatkach schodowych. W ten sposób tworzone jest też dobre, bo bezpieczne, środowisko pracy.

4. Stawiają na jakość

Jakość serwisu sprzątającego biura widać gołym okiem, a potwierdza ją dokładność sprzątania, którą również łatwo zweryfikować. Ale na szerzej rozumianą jakość wpływają także inne czynniki – elastyczność oferty i czasu pracy, terminowość, a także kulturę osobistą personelu sprzątającego. Są to standardy, których spełniania wymaga się od wszystkich pracowników.

5. Wiedzą, co robią

Specjaliści wiedzą, jak zoptymalizować proces sprzątania biur, ponieważ mają wypracowaną i wspartą doświadczeniem logistykę zajmowania się różnego typu budynkami w Białymstoku. Tu wszystko na określoną kolejność i czas: od przywiezienia potrzebnego sprzętu, wyboru środków czyszczących, rozlokowania personelu sprzątającego.

Poza tym, profesjonaliści są przygotowani na nieprzewidziane sytuacje, dlatego posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej – to daje poczucie bezpieczeństwa i klientom, i pracownikom.

W innym miejscu na naszym firmowym blogu przeczytasz o tym, Jak w naszej praktyce wygląda sprzątanie biurowców, a jeszcze innym poznasz Błędy, których nie popełniamy, sprzątając obiekty firmowe – zapraszamy do lektury.

0