5 cech dobrej firmy sprzątającej biurowce

Sprzątanie jest procesem, który – by był efektywny, czyli dosłownie: żeby było widać jego efekty – musi być zaplanowany i dokładnie wykonany. Tu nie ma ani czasu, ani miejsca na przypadkowość – w końcu chodzi o porządek.

A im większą przestrzeń trzeba sprzątnąć – a biurowce należą do tych największych – tym większego zaangażowania potrzeba. Jak więc znaleźć firmę, która sprzątnie biurowiec w sposób satysfakcjonujący dla użytkowników tej przestrzeni? Wystarczy zwrócić uwagę na 5 rzeczy, by wiedzieć, czy mamy do czynienia ze specjalistami czy z mistyfikatorami – oto one.

1. Liczą się pracownicy

narzędzia do sprztania biurowcowZasoby ludzkie są podstawą branży sprzątającej. Oczywiście, rynek oferuje coraz to nowsze narzędzia i urządzenia, a także środki czyszczące.

Ale… urządzenia nie obsłużą się same, a i detergenty się same nie wybiorą i nie dobiorą.

To zespół sprzątający dany biurowiec zna jego specyfikę, najczęstsze zabrudzenia, miejsca, w których występują najintensywniej, a także przyzwyczajenia jego użytkowników.

Zatem personel firmy sprzątającej powinien odznaczać się:

  • orientacją w nowinkach rynkowych, co wiąże się z uczestniczeniem w szkoleniach podnoszących kwalifikacje;
  • motywacją, wynikającą z poczucia odpowiedzialności za powierzone zadania.

Praca wykwalifikowanych pracowników będzie się przekładała na firmowe standardy.

2. Cenią czas swój i klienta

W zasadzie to od ekipy sprzątającej zależy to, jak długo potrwa wykonanie usługi. Profesjonaliści swoje prace organizują tak, by czas przeznaczony na sprzątanie nie kolidował z czasem pracy osób zatrudnionych w firmach mieszczących się w sprzątanym biurowcu. Nie wszystko sprząta się od razu, ale najpierw sprząta się tam, gdzie się nikomu nie przeszkadza – taka dewiza optymalizuje pracę.

3. Dbają o środowisko

Na rynku dostępne są dziś rozmaite produkty przeznaczone do czyszczenia różnych powierzchni, powłok, różnych intensywności zabrudzeń. Możliwości ich wyboru też jest wiele – od renomy marki, przez ekonomię po ekologię.

W dobrych firmach sprzątających biurowce kryterium wyboru detergentów jest „przyjazność”, bo przyjazne dla środowiska środki są na ogół przyjazne także dla ludzi, którzy mają później kontakt z czyszczonymi powierzchniami. Inne chemikalia należy wybrać do sprzątania łazienek, inne w biurach, jeszcze inne na klatkach schodowych. W ten sposób tworzone jest też dobre, bo bezpieczne, środowisko pracy.

4. Stawiają na jakość

Jakość serwisu sprzątającego biurowce widać gołym okiem, a potwierdza ją dokładność sprzątania, którą również łatwo zweryfikować. Ale na szerzej rozumianą jakość wpływają także inne czynniki – elastyczność oferty i czasu pracy, terminowość, a także kulturę osobistą personelu sprzątającego. Są to standardy, których spełniania wymaga się od wszystkich pracowników.

5. Wiedzą, co robią

Specjaliści wiedzą, jak zoptymalizować proces sprzątania obiektu tak złożonego jak biurowiec, ponieważ mają wypracowaną i wspartą doświadczeniem logistykę zajmowania się różnego typu budynkami w Białymstoku. Tu wszystko na określoną kolejność i czas: od przywiezienia potrzebnego sprzętu, wyboru środków czyszczących, rozlokowania personelu sprzątającego.

Poza tym, profesjonaliści są przygotowani na nieprzewidziane sytuacje, dlatego posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej – to daje poczucie bezpieczeństwa i klientom, i pracownikom.

W innym miejscu na naszym firmowym blogu przeczytasz o tym, Jak w naszej praktyce wygląda sprzątanie biurowców, a jeszcze innym poznasz Błędy, których nie popełniamy, sprzątając obiekty firmowe – zapraszamy do lektury.

0