v

Sprzątanie obiektów biurowych – jak utrzymać w czystości wykładzinę

Spis treści


Najtrudniejsze w sprzątaniu obiektów biurowych są te pomieszczenia, do których najczęściej przychodzą klienci czy partnerzy biznesowi firmy, a najbardziej zniszczona jest przeważnie wykładzina. Dowiedz się, co zrobić, aby nie eksploatowała się zbyt szybko.

Podczas sprzątania obiektu biurowego istotna jest wykładzina

Wykładzina brudzi się niemal każdego dnia i z tego powodu powinna być poddawana różnym zabiegom pielęgnacyjnym przez cały rok. Do zabiegów tych zaliczyć można np. usuwanie plam i odkurzanie.

Również sprzątanie obiektu biurowego, w którym leży wykładzina, powinno odbywać się regularnie, gdyż na podłodze nierzadko znajduje się wiele roztoczy, będących źródłem brzydkich zapachów. Pranie wykładziny warto wykonać przynajmniej 2 razy w roku i skorzystać z:

  • metody czyszczenia ekstrakcyjnego – to sposób czyszczenia dywanów, które są już silnie zabrudzone. Jest to metoda, z której firmy sprzątające korzystają, gdy pracują w godzinach wieczornych, gdyż dywan w trakcie czyszczenia nie może być używany od 3 do 4 godzin. Czyszczenie ekstrakcyjne polega spryskaniu powierzchni dywanu środkiem czyszczącym. Środek ten rozpuszcza brud, a pozostałości po nim zasysa się przy użyciu ekstraktora;
  • metod suchej piany – korzystają z nich firmy, które pracują, gdy w biurze wciąż przebywają pracownicy. Dzięki niej możliwe jest wyczyszczenie wykładziny przy jednoczesnym pozostawieniu jej na powierzchni biurowej. Pranie dywanów w taki sposób polega na naniesieniu środka czyszczącego, który następnie jest zbierany z dywanu szorowarką.

Czyszczenie zarówno samej wykładziny, jak i całej powierzchni biurowej, należy wykonywać regularnie.

Sprzątanie obiektu biurowego warto zlecić specjalistom

Dzięki usuwaniu bieżących zanieczyszczeń wykładzina przez dłuższy czas będzie w dobrym stanie. Niemniej jednak nawet codzienne, drobne zabiegi pielęgnacyjne nie zastąpią gruntownego czyszczenia, jakie oferują firmy zajmujące się sprzątaniem obiektów biurowych –dzięki niemu można osiągnąć optymalny efekt.

Pranie wykładziny czy konserwację podłóg, warto zlecić firmie sprzątającej np. dwa razy w roku.

Przedsiębiorstwa zajmujące się sprzątaniem biur stosują różne techniki i metody czyszczenia. Wykładziny z PCV najczęściej zmywa się na mokro przy użyciu maszyny szorującej. Jednak sprzątanie obiektów biurowych, a w szczególności czyszczenie podłóg, powinno być zakończone położeniem ochronnej powłoki np. z akrylu. To dzięki niej wykładzina będzie zabezpieczona przez wszelkimi zarazkami na dłuższy czas.

Warto przeczytać: Dlaczego warto korzystać z usług porządkowych?


Najpopularniejsze pytania i odpowiedzi

Dlaczego regularne sprzątanie wykładziny w biurze jest ważne?

Regularne sprzątanie wykładziny jest kluczowe dla utrzymania jej w dobrym stanie i zapobiegania szybkiemu zużyciu. Zabiegi takie jak usuwanie plam i odkurzanie pomagają zachować czystość i higienę.

Jakie metody czyszczenia wykładziny są polecane?

Zalecane są dwie główne metody: czyszczenie ekstrakcyjne dla silnie zabrudzonych wykładzin oraz metoda suchej piany, idealna, gdy w pomieszczeniu przebywają ludzie.

Jak często należy wykonywać pranie wykładziny?

Pranie wykładziny powinno odbywać się przynajmniej dwa razy w roku, aby zapewnić jej odpowiednią pielęgnację i długotrwałą czystość.

Czy warto zlecać sprzątanie obiektów biurowych firmom zewnętrznym?

Tak, zlecanie sprzątania specjalistom pozwala na osiągnięcie najlepszych efektów w utrzymaniu czystości i higieny, szczególnie w przypadku gruntownego czyszczenia.

Jakie są korzyści z regularnego czyszczenia wykładziny w biurze?

Regularne czyszczenie wykładziny zapewnia nie tylko estetyczny wygląd, ale także pomaga w utrzymaniu zdrowego środowiska pracy, eliminując roztocza i bakterie.

Dane kontaktowe

Czysty DOM
ul. gen. J. Hallera 6
15-814 Białystok

tel. +48 509 738 430
e-mail. biuro@praniedywanubialystok.pl

Menu