v

Z jakich urządzeń korzysta firma sprzątająca

Spis treści


Każda profesjonalna firma sprzątająca dba, aby z biegiem lata posiadać nie tylko coraz lepiej wyszkolonych pracowników, ale i lepszy sprzęt. Jakość oferowanych usług musi bowiem wzrastać. Poznaj urządzenia, które w tej branży są niezbędne.

Firmy sprzątające posiadają różnorodny sprzęt

Każdy Klient ma nieco inne wymagania. Z tego powodu firmy sprzątające muszą dostosowywać się do przeróżnych wymogów. Oto kilka urządzeń, dzięki którym przedsiębiorstwa te mogą szybko i skutecznie wykonywać swoją pracę:

  • parownica,
  • odkurzacz modułowy,
  • zamiatarka.

Parownica sprawdza się podczas czyszczenia dywanów. Dzięki niej można usunąć nie tylko zabrudzenia, ale tez i mikroorganizmy. Urządzenie jest na tyle elastyczne, że można go używać do czyszczenia trudno dostępnych miejsc. A działa ono w oparciu o emitowaną za pomocą specjalnej nakładki parę wodną. Firma sprzątająca może wybrać parownicę o mniejszej lub większej mocy grzałki.

Odkurzacz modułowy to urządzenie, dzięki któremu można usuwać zabrudzenia np. po kawie, herbacie lub innych cieczach. Jest on także przydatny podczas prania dywanów. Jego modułowa konstrukcja umożliwia dostosowanie go do przestrzeni różnego typu, a potężna turbina przemysłowa sprawia, że siła jego ssania jest imponująca – ma specjalne zastosowanie przy sprzątaniu po remoncie.

Zamiatarka natomiast pozwala szybko oczyścić powierzchnię z kurzów i pyłów. Rozmiar urządzenia dostosowuje się do rozmiaru powierzchni. Co ciekawe, najbardziej zaawansowane zamiatarki posiadają nawet silniki spalinowe.

Istota mniej zaawansowanych narzędzi

Wymienione powyżej urządzenia nie są wykorzystywane za każdym razem. Firmy sprzątające korzystają niekiedy wyłącznie z podstawowych narzędzi. Również dzięki nim osiągają satysfakcjonujące rezultaty. Do grona tych sprzętów zaliczają się:

  •  odkurzacze,
  •  kosze,
  •  wózki do sprzątania.

Odkurzacz można wykorzystać zarówno do sprzątania biur, jak i sprzątania domów. Firmy sprzątające często używają tych, które mogą pracować na sucho. Urządzenia tego typu muszą cechować się lekką konstrukcją, aby można je było szybko i wygodnie transportować. Ponadto powinny mieć odpowiednio dużą siłę ciągu.

Pojemny kosz to kolejne urządzenie, bez którego firmy sprzątające nie mogą pracować. Najczęściej wybierane są te o pojemności nie mniejszej niż 30 litrów. Kosze posiadają specjalne oznaczenia, dzięki czemu można szybko posegregować wrzucane tam śmieci. Aby ułatwić to zadanie, niekiedy wyposaża się je w różnokolorowe pokrywy.

Wózki do sprzątania są przydatne podczas konserwacji podłóg – przeważnie wystarczy jeden lub dwa kosze. Cechą urządzenia jest mocny stelaż i koła skrętne. Dzięki nim można przenosić dużo narzędzi do czyszczenia czy środków piorących, a przy tym wykonywać trudne manewry. Takie wózki mają zwykle dwa wiadra, uchwyt na worek i wyżymaczkę do mopa.
Firmy sprzątające dysponują wieloma innymi urządzeniami. Jednak te wymienione należą do grona tych najbardziej przydatnych.

Warto przeczytać: Profesjonalna firma sprzątająca – co to znaczy


Najpopularniejsze pytania i odpowiedzi

Jakie urządzenia są niezbędne dla firmy sprzątającej?

Firmy sprzątające korzystają z różnorodnego sprzętu, w tym parownic, odkurzaczy modułowych oraz zamiatarki, aby skutecznie spełniać wymagania klientów.

Czy firmy sprzątające używają tylko zaawansowanego sprzętu?

Nie, firmy sprzątające korzystają również z mniej zaawansowanych narzędzi jak odkurzacze, kosze, i wózki do sprzątania, które pozwalają osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty.

Jakie są korzyści z używania parownicy?

Parownica pomaga usunąć nie tylko zabrudzenia, ale także mikroorganizmy, dzięki czemu jest skuteczna w czyszczeniu dywanów i trudno dostępnych miejsc.

Do czego służy odkurzacz modułowy?

Odkurzacz modułowy jest używany do usuwania zabrudzeń np. po kawie czy herbacie oraz jest przydatny podczas prania dywanów dzięki modułowej konstrukcji i potężnej turbinie przemysłowej.

Jak dobrać rozmiar zamiatarki?

Rozmiar zamiatarki powinien być dostosowany do rozmiaru powierzchni, którą ma oczyścić, z uwzględnieniem zarówno mniejszych, jak i większych przestrzeni.

Dane kontaktowe

Czysty DOM
ul. gen. J. Hallera 6
15-814 Białystok

tel. +48 509 738 430
e-mail. biuro@praniedywanubialystok.pl

Menu